SPORTİF ETKİNLİK KULÜBÜ

Biz Kimiz?

Spor kültürünü hayat tarzı haline getirmiş, doğa sevgisi gönüllerine yerleşmiş sporun ve sporcunun ihtiyaç ve gereksinimlerini bilen onların ihtiyaçlarını tamamlayan genç ve dinamik bir grup eğitimciden oluşan gönüldaşlarız.

Vizyonumuz: Bireyin, doğa ile iç içe bir ortamda, kendi özgüvenini kazanarak hem ekip hem de bireysel olarak mücadele etmeyi öğrenmesi

Misyonumuz: Kısa zamanlı yapılan bu etkinlik ya da kampta amacımız, sosyal bir ortamda, bireyde paylaşımcılığı, özgüveni, cesareti, sportif bilgi ve beceriyi kazandırmak ve aynı zamanda da doğa sevgisini aşılamaktır. Amacımız bu zihniyette yetişen ülkesine yurduna ve değerlerine saygılı ve sahip çıkan nesiller yetişmesine yardımcı olmaktır.

Yerleşke: Sportif Etkinlik Kulübü Beykoz'a bağlı Mahmut Şevket Paşa Köyü'nde 4 dönüm alan üzerine kurulmuştur. Doğa içerisinde bulunan sportif etkinlik kulübü çitlerle çevrili korunaklı bir tesis olmakla birlikte  7/24 kameralar üzerinden de alınan şifreler sayesinde internet üzerinden denetlenebilmektedir.

Açık Yüzme Havuzu

Havuz 9 m. eninde 23 m. uzunluğunda ve 140 cm. derinliğindedir. Temel yüzme etkinlikleri, antrenmanları, survivor adıyla bilinen parkur yarışmalarının belli etapları gibi birçok çok amaç için kullanılabilecek açık havuzdur. 

Alan içerisinde oluşturulan oyun parkurlarında havuz disiplinine özgü bir çok etkinlik için kullanılmaktadır. 

Günübirlik havuzdan faydalanmak isteyen misafirler içinde de rezervasyon oluşturulması koşuluyla Mayıs ve Eylül aylarında belli saatler arasında açıktır.

 

Plaj Voleybolu

Plaj voleybolu sahası 18 metre uzunlukta, 9 metre genişlikte ve ince kumdan oluşmaktadır. Kuş cıvıltılarına sahip doğanın içinde voleybol öğrenirken eğlenecek aynı zamanda da dinleneceksiniz.  Bununla birlikte sportif etkinlik kulübü üç adet voleybol sahası kurulabilecek çim alana ve bunun için mevcut ekipmana sahiptir. Aynı zamanda bir de beton zemini bulunmakla birlikte  turnuvalar düzenlenebilecek bir yapıdadır. 

Çok Amaçlı Saha ve Çim Saha

Çok amaçlı saha; voleybol, basketbol, futbol, badmington ve hentbol gibi  branşların hepsinin bir arada yapılabileceği komplike bir alandır. Çok amaçlı saha 16 metre eninde ve 70 metre boyunda düz çim alandır. Çim alana kurulabilen voleybol sahası ölçülerinde hoppa cuppa diye tabir ettiğimiz şişme voleybol sahası da bulunmaktadır. Hoppa cuppanın pasörün bulunduğu alanda üçer metrelik ik adet tronbolini bulunmaktadır. Genel olarak eğlence maksatlı kullanılan bu ekipman  kondisyon ve sıçrama yetilerini arttırmak için kullanılmaktadır.

Parkur Yarışları (Survivor Parkurları) ve Eğlence Etkinlikleri

Yarışma parkurları; 4 dönümlük arazi içinde 16 metre eninde ve 70 metre boyunda çim sahanın yanı yüzme havuzu, plaj voleybolu ve basketbol sahasının da dahil olduğu bireylerin sportif seviyelerine göre oluşturulmaktadır.  İçerisinde sürat, çeviklik-çabukluk, beceri, kuvvet, koordinasyon, denge gibi sportif yetileri kullanmayı gerektiren etaplar bulundurur.

Doğa Yürüyüşü Parkuru (Tracking Parkuru)

Sportif etkinlik kulübünden bir dakikalık yürüyüşle doğa yürüyüşü parkurlarına ulaşılmaktadır. Çeşitli zorluk derecelerine göre çeşitli rotalara sahiptir. En kısa yürüyüş rotası 4.5 km. olmakla birlikte orta seviye zorluktadır. İçinde patikalar, dere geçişleri ve keçi yolları bulunmaktadır. Uzun parkurlar 40 km’den fazladır. Dere geçişleri, stabilize yol, göl çevresi yürüyüşü, patikalar ve sık ormanlık alanlar bulunmaktadır. Eğlenerek yorulduğumuz harika rotalar bulunmaktadır.

Futbol Sahası

Sportif etkinlik alanına 1,5 km uzaklıkta bulunan 60 metre boyunda 35 metre eninde, suni çim zemini, soyunma odaları ve duş imkanı bulunan anlaşmalı olduğumuz futbol sahası.